Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz

Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Günümüzde yazı yazmayı seven her internet kullanıcısının blog hesapları bulunuyor. Günlük ya da haftalık olarak düzenli bir yazma sistemine sahip olanlar ellerindeki potansiyelin henüz farkında değiller.

İster kendiniz hazırlayın isterseniz web tasarımcı tarafından hazırlansın, sitelerinizden para kazanmanız oldukça kolay. Eğer siz de web sitenizden para kazanmayı hedefliyorsanız bunu yapabileceğiniz en kolay yollardan birisi reklam almaktır.

Google Adsense Üyeliği Oluşturma

Sitenize reklam alabileceğiniz birçok şirket mevcut. Ancak Google Adsense bunlar içinde en güvenilir ve basit olanı. Web adresinize giren internet kullanıcıları açısından da Google reklamlarının tıklanması daha çok sonuç veriyor. Google Adsnse’in çalışma şekli çok basit bir ifadeyle web sitenize alacağınız reklamlara sitenizi ziyaret edenler tarafından tıklanması ve sizin de her bir tıklama için Google’dan bir ücret alacağınız anlamını taşıyor. Reklamlar sitenizdeki yazıların içeriğine göre rastgele oluşturuluyor. Ancak görüntülenmesini istemediğiniz reklamı sitenize koymama şansınız da var.

Raporlama araçları sayesinde de hangi reklamlarınızın daha çok tıklandığını öğrenebileceksiniz. Google AdSense programına kayıt olduktan sonra tek yapmanız gereken size verilecek kodları kopyalayıp web sitenizin istediğiniz bir alanına yapıştırmaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra sırtınıza yaslanıp paraların gelişini seyredebilirsiniz. Google kazanç bakiyeniz 100 Doları geçtikten sonra size her ay ödeme yapılacaktır.

  • Başvurunuzu yapın. Site bilgilerinizi girin ve doldurulması istenen alanları boş bırakmayın.
  • şifrenizi oluşturun ve beklemeye koyulun.
  • En geç 1 hafta içinde Google size bir mail atacak. Başvurunuz onaylandıysa reklamlarınızı sayfalarınıza dağıtabilirsiniz.
  • İyi bir web tasarım
  • SEO destek
  • İçerik oluşturma
  • Arama motorlarında görünürlük sağlama
  • İlgili firmalardan reklam alma

Web Sitenizden Daha Fazla İş Alma Yolları

Google Adsense reklamları dışında kurumsal ya da satış amaçlı bir site yapacaksanız reklamlarınız da içeriklerinizle alakalı olmalıdır.

Sitenizi öncelikle web tasarım bilen birine yaptırmanızda fayda var. Eğer blog olarak değil de kurumsal, reklam, satış ve marka tanıtımı amaçlı kullanılacaksa farklı dizaynlarda site yaptırmak en iyisi.

Eğer bir otel, cafe, restoran, ticaret firması vb. iseniz yapmanız gereken sitenizi uzman ellere teslim etmek ve sonrasında müşterilerinizin gelmesini beklemek. Amatör işler kişilerin size güvenmesini sağlamayacaktır.

Eğer web sitenizden daha fazla iş almak istiyorsanız içerikleri SEO kurallarına göre yazacak bir web firması ile anlaşmalısınız. Google’da üst sıralara çıkarsanız tıklanma oranınız ve iş alma sayınız artacaktır.

Eğer web sitenizden daha fazla iş almak istiyorsanız içeriklerinizin yaptığınız işi tanıtacak dolulukta olması ve arama motorlarında gözükmesi için desteklenmesini sağlamalısınız. Ayrıca görsel açıdan doldurulması ve reklam alması da önemli.

Özetlersek:

Sizlerin web sitenizden daha çok iş ve para kazanma yolunuzu açacaktır.