SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu teriminin kısaltılmış hali,

Web sitelerinin Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmasını sağlama işlemlerine deniliyor. Çağımızın yeni dünyası olan internette yer almak isteyen herkes bu uygulama ile yerini sağlamlaştırmak ve dolayısıyla çok para kazanmak istiyor. Siz de sitenizin daha çok gelir almasını, kurumunuzun tanınmasını istiyorsanız SEO kriterlerini uygulamalı, hatta farklı sitelerden ve kuruluşlardan destek almalısınız.

Seo Analizi Nasıl Yapılıyor?

Web sayfalarında anahtar kelimeleri kullanarak sitenizi üst sıralara çıkarmak mümkün. Ancak önce SEO analizi yaptırarak nelere ihtiyacınız olduğunu ve nasıl bir yol almanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bizler size en kısa yolu gösterecek ve bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. SEO analizi Web sitenizin Google yönergelerine uygun olarak hazırlandıktan sonra yayına alınmadan önce yapılması gereken uygulamaların belirlenmesidir. Amaç sitenizdeki içeriklerin arama motorlarındaki durumunu anlamak ve sitenize girenlerin davranışlarını incelemektir.

Google Analytics bu alanda kullanılan en önemli programdır. Sitenize günlük kaç kişi girdiği, hangi yazılarınızın okunduğu ve mouse hareketleri dahil her bilgiyi size ulaştırır. SEO analizi yaptırmak için özel şirketlere ve kişilere baş vurabilirsiniz. İhtiyacınızın belirlenmesinden sonra programlı bir şekilde ilerlenerek sitenizin düzeltilmesi ve tekrar Google’ın beğenisine sunulması söz konusu olacak. Güncelleme ve yeniden oluşturma dahil farklı işlemler bu sürecin içinde.

  • Trafik Analizi
  • Kelime Rekabet Analizi
  • Hemen Çıkma Oranı
  • Dönüştürme Oranı
  • Fotoğraf
  • Video
  • Slayt
  • Banner vb. de sayfalarınızın üst sıralara çıkmasına yardımcı oluyor.

Google’da 1. Sayfaya Nasıl Çıkarsınız?

Herkesin amacı Google’da 1. Sayfaya yükselmek. Hatta 1. Sıraya! Bu artık imkansız değil!

Arama motorlarının mantığını çözdüğünüz zaman ilk sıralarda çıkabilir, reklam alma oranınızı, satışlarınızı yükseltebilirsiniz. Google’da ilk sıralarda çıkmak SEO kurallarına göre içerik yazmaktan ve belirli aralıklarla güncelleme yapmaktan geçiyor.

Facebook, Twitter, MySpace, Tumblr, Pinterest gibi kullanım oranı yüksek sitelerde paylaşım yapmak da yardımcı oluyor. Küçük bloglar ve yeni kurulan siteler için arama motoru optimizasyonu da gerekli hale geliyor.

En İyi Hizmet!

Siz de sitenizi ilk sıralara çıkarmak, reklam gelirlerinizi artırmak, satış yapmak, kendinizi ve kurumunuzu tanıtmak istiyorsanız iletişim adresimizden destek alabilirsiniz. En iyi hizmeti vermek ve sizleri memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz.