Google Algoritma Güncellemesi Nedir

Google Algoritma Güncellemesi Nedir?

Google Algoritma Güncellemesi Nedir?

Google arama motorlarında üst sıralara haksız yollarla çıkanları engellemek için Google algoritmasını yani değer verdiği kalite standartlarını değiştirmektir. 

Her güncelleme sonrasında site sahipleri arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yatırım yapmak zorunda olurlar. Son yapılan güncellemeler ile eski sistemler yerini yenilerine bıraktı. Örneğin; SEO çalışmalarında önemli yer tutan pagerank yeni algoritma ile önemini yitirdi. Onun yerine trustrank önem kazandı. Ayrıca backlink de biraz düşüş gösteriyor. Sitelere link vermek hala değerini korusa da yerini alacak çalışmalar mevcut.

Google Algoritma Güncellemesi ve Etkileri

Google güncelleştirmeleri arama sıralarını, arama motorlarının kalite standartlarını değiştirerek ve yerine farklı özellikleri koyarak değiştirmektedir. Site sahipleri bu nedenle güncelleme sonrasında arama motorlarındaki yerlerinde değişiklik görebilirler. Belirli bir trafik dalgalanması sunucuları etkileyebilir.

Ancak bunun çözümü de mevcut. Sitelere güncel yazılar girmek ve hedef kelimeleri yeni standartlara göre sayfalara dağıtmak olabilir. Bir miktar SEO desteğine ihtiyaç duyulabilir ve uzmanlara danışılabilir. Ancak sistem oturduğunda ve kişiler yeni kriterlere alıştığında doğal akış sağlanacaktır.

Google Algoritma Güncellemesi ve Blogger

Blog sahipleri güncellemeler bittiğinde SEO sitelerini takip ederek yeni kalite standartlarını ve ne şekilde bir değişiklik yaşandığını öğrenmeliler. Yine içeriklerini düzenlemeleri ve tasarım uygulamalarını yenilemeleri gerekiyor.  Siteyi her daim güncel ve ayakta tutmak da önemli.