Filtreye Girmiş Web Siteleri Nasıl Kurtarılır

Filtreye Girmiş Web Siteleri Nasıl Kurtarılır?

Filtreye Girmiş Web Siteleri Nasıl Kurtarılır?

Filtre, SEO (arama motoru optimizasyonu) uygulamalarındaki en önemli engel ve ceza sistemidir. Daha çok yeni açılan siteler yapılan hatalı SEO sonrası filtreye takılırlar. 

Google aramalarından dahi silinen siteler yeri gelir, domain adreslerini ararken bile karşınıza çıkmayabilir. Google’ın güvenini kaybeden siteler filtreye alınanlardır. Sade ve düzgün bir SEO çalışmasına sahip olmayan bu hatalı web adresleri kullanıcılarına faydalı olmayan içeriklere sahip olarak adlandırılırlar. Filtre veya diğer ismiyle Sandbox’tan çıkmak için farklı yöntemler vardır. Kısaca güvenilirliği yeniden kazanma yoldur bunlar.

Filtreden Çıkmanın Yolu

Filtreye giren site nasıl kurtarılır merak ediyorsanız yazımızın tamamını okumalısınız.

Anahtar Kelime Optimizasyonu: Anahtar kelime yoğunluğunu azaltın. Anahtar kelime yoğunluğu ölçen programlardan yararlanarak içeriklerinizi düzeltebilirsiniz.

Backlink Optimizasyonu: Backlink alımları yoğun ve tek kanaldan olabilir. Tek bir anahtar kelime üzerinden link alıyorsanız bomb filtresine girmiş olabilirsiniz. www.opensiteexplorer.org adresinden sitenizi sorgulayarak Farklı domainlerden oluşan backlink sayınız ile toplam backlink sayınızı kıyaslayabilirsiniz.

Güvenlik Sertifikalarına Sahip Olmak: Google tarafından önemsenen sitelerden güvenlik sertifikası alabilirsiniz.

Aşağıdaki sitelerden onay almak ve bu sertifikaları sitede göstermek faydalıdır.

Web Sertifikalarına Sahip Olmak: Tarayıcı uyumsuzluklarını ortadan kaldırarak W3C sertifikaları ile en düzgün görüntüye sahip olma özellikleri onaylanır.

İndexsiz Url Sayısının Çokluğu: Siteniz dışındaki sitenizin url sayısını ölçün. Bu sayı arttıkça, güvenilirliğiniz artar.

İçerik Güncelleme: Kelime yoğunluğu optimizasyonundan sonra yeni ve özgün içerik eklemeniz filtreden çıkma sürecine katkıda bulunmaktadır.

Hit/Link Sayısını Dengeleme: Sitenin filtreye girme nedenleri nden biri de backlink sayısına oranla çok az sayıda hite sahip olması olabilir. Popüler sitelere banner reklam vererek tıklanma oranını artırabilirsiniz