• Slide 1

  Hayal Gücünü Zorlayan Grafik Tasarımlar

  Yaratıcı Web Siteleri, Özgün İçerik ve SEO Destek ile
  Rakiplerinizi Geride Bırakın…

 • Slide 2

  Mobil Cihazlara Uyumlu Responsive Tasarımlarla Internette Daha Fazla
  Görünür Olarak, Aylık Web Sitesi Trafiğinizi ve Müşteri Sayınızı Arttırın...

Ays Design

Web Tasarım Programları

Web Tasarım Programları

 • font size
 •  Print
 •  Email
 • (0 votes)

  Web tasarımı birden çok programla yapılabiliyor. Temel web tasarım programları yeni başlayanlar tarafından yaygın olarak kullanılmakta. Dream Weaver...

  Web tasarımı birden çok programla yapılabiliyor. Temel web tasarım programları yeni başlayanlar tarafından yaygın olarak kullanılmakta. Dream Weaver, Front Page ve BlueVoda olarak sıralayabileceğimiz bu uygulamalar web tasarımcıların dostu olmakta.

  Yapmak istediğiniz siteye göre değişiklik gösteren web tasarım programları içinde dinamik siteler için Html kodlama dili, Php web programlama, Asp web programlama, Aspx web programlama, Ajax programlama dili, Javascript ve en önemlisi Sql’nin bilinmesi önemlidir. Deneme sürümleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Müşterinizin neler istediği de önemli olacaktır elbette.

  En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları

  Dünyada ve Türkiye’de tasarımcıların en çok kullandığı web tasarım programları:

  Photoshop

  Dünya üzerinde en yaygın kullanılan programdır. Özellikle fotoğraf ve imajlarda istediğiniz boyutları ayarlayabilir ve farklı formatlarda kayıt yapabilirsiniz. Hayal gücünün en büyük dostudur diyebiliriz.

  Dreamweaver

  HTML editörü olarak bilinir ve web tasarımcısının hemen her konuda ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahiptir. Tablo, resim, metin, flash (swf) vb.. bileşenlerini sayfalara ekleme ve w3c standartlarına uygun şekilde biçimlendirme imkanı tanır. Javascript olmak üzere çeşitli araçlara da sahiptir. Sunucu taraflı projeler geliştirme imkanı sağlaması nedeniyle önemlidir.

  Freehand

  Vektörel çizim programıdır. Genellikle logo ve raklam tasarımlarında kullanılır.

  Adobe Flash

  Çizim yaparak veya imaj dosyaları kullanarak animasyon yapma imkanı tanıyan bir ara yüz programıdır. Vektörel dosyalar ile çalışma imkanı verir.

  Corel Draw

  Vektör tabanlı grafik tasarım programıdır. Profesyonel çizim yapma olanağı tanır. Flash animasyonları da yapabilirsiniz. Ayrıca bir nesneyi bir Web düğmesine dönüştürebilir, Corel Draw 'un içindeyken internette dolaşabilirsiniz.

  Adobe Illustrator

  Vektörel grafik çizim yazılımıdır. Logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar, dergi, kitap, gazete, reklam, afiş, poster vb. çalışmaların hepsi yapılabilir.

  Front Page

  Görsel bir HTML editör programıdır. Web sayfalarını hazırlamanızda size hız kazandırır. Hazırladığınız sayfaların web görünümünü browsera ihtiyaç olmaksızın görebilirsiniz.

  Swish

  Swish hareketli animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir programdır. Adobe Flash’ten daha iyi bir uygulama değildir.


   189,    19  Mar  2015 ,   Web Tasarım
  Super User

  Website: joomlavi.com

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

  Leave a comment

  Web Tasarım

  Benzersiz site tasarımları, yaratıcı fikirler ve sınırsız hayal gücü ile kurumunuzu ve kendinizi tanıtabilir, reklam gelirlerinizi artırırsınız.

  Grafik Tasarım

  Markanızın logolarında, ürün ambalajlarınızda, broşürlerinizde, kitapçıklarınızda eşsiz grafik tasarımlara için...

  SEO

  Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkmasının yolları, analiz ve takip sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

  İnternet Reklam

  Google adwords ve adsense reklamları ile satışlarınızı artırabilir, hedef kitlenize daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

  Blog En Son Eklenenler

  Neler Yapıyoruz

  Kişilerin internet dünyasındaki yüzlerini oluşturmaya başladığımız ilk günden bu zamana kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Çalışma arkadaşlarımız ile beraber kişi ve kurumların hedeflerine, markalarına, ürünlerine, hizmetlerine yönelik siteler, bannerlar, reklamlar, afişler, grafik tasarımlar ve dahasını hazırladık. Hizmetlerimizden Bazıları:

  • Web Tasarım ve Yazılım
  • Grafik Tasarım - Digital Baskı
  • İçerik Geliştirme (CMS) Sistemleri
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • İnternet Reklamcılığı
  • Logo - Kurumsal Kimlik
  • E-Ticaret Paketleri
  • Sosyal Medya - Online Pazarlama
  • Google Adwords
  • Alanadı Kaydı ve Hosting İşlemleri

  Hakkımızda

  Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

  Twitter

  Bize Ulaşın

  Gsm: +90 (532) 576 3025

  Kayıt Olun

  Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.