• Slide 1

  Hayal Gücünü Zorlayan Grafik Tasarımlar

  Yaratıcı Web Siteleri, Özgün İçerik ve SEO Destek ile
  Rakiplerinizi Geride Bırakın…

 • Slide 2

  Mobil Cihazlara Uyumlu Responsive Tasarımlarla Internette Daha Fazla
  Görünür Olarak, Aylık Web Sitesi Trafiğinizi ve Müşteri Sayınızı Arttırın...

Ays Design

Grafik Tasarım Programları

Grafik Tasarım Programları

 • font size
 •  Print
 •  Email
 • (0 votes)

  Tasarımcıların işini kolaylaştıran ve istenen sonucun daha çabuk alınmasını sağlayan grafik tasarım programları var. Photoshop, Illustrator ve Lightroom gibi programlar farklı özellikleri ile en çok kullanılanlardan.

  Tasarımcıların işini kolaylaştıran ve istenen sonucun daha çabuk alınmasını sağlayan grafik tasarım programları var. Photoshop, Illustrator ve Lightroom gibi programlar farklı özellikleri ile en çok kullanılanlardan.

  Fotoğraf düzenleme, 3D grafikleri, vektör grafikleri veya raster grafik olarak kendi amaçları var. Tasarımcıların kendini geliştirmelerine de olanak tanıyorlar.

  Fark Yaratın!

  Grafik tasarım serüvenine yeni atılanlar için sayfamızda en çok kullanılan programlar hakkında kısa bilgiler verdik. Dilerseniz taleplerinizi karşılayacak özellikteki programı kendiniz seçebilirsiniz. İşte en çok kullanılan grafik tasarım programları:

  Adobe Photoshop

  Piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede bir tek biçim olan, Adobe Systems’in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Illustrator ve InDesign kullanıcıları için vazgeçilmez bir araç olan photoshop, baskı grafiğinin yanı sıra web grafiğinde de çok önemli bir yere sahiptir.

  Dreamweaver

  Sunucu taraflı projeler geliştirme imkanı sağlaması ve kolay anlaşılır olması ile tasarım dünyasına en büyük katkılardan birini yapan dreamweaver, web editör ve geliştirme ortamıdır. HTML düzenleme ile tasarımcının hemen her konuda ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahiptir. Görsel arayüzleri W3C standartlarına uygun şekilde oluşturma imkanı verir. Javascript olmak üzere çeşitli araçlara da sahiptir.

  Corel Draw

  Vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Genel olarak baskı grafiğinde kullanılmaktadır. Özellikle matbaalar, tekstil firmaları, masaüstü yayıncılığı, dijital baskıcılar, tabelacılar, açık hava reklamcıları ve reklam tanıtım firmaları tarafından kullanılır. Yeni başlayanların en çok kullandığı araçlardandır.

  Freehand

  Vektör tabanlı illustrasyon ve çok sayfalı grafik tasarım programıdır. Bitmap ve vektör grafikleri tasarlamaya uygundur ve  matbu baskılar ile grafikler için tasarlanmıştır. Dreamweaver ve Flash ile uyumludur.

  Adobe Indesign

  Adobe firmasının geliştirdiği vektör tabanlı bir sayfa düzeni ve tasarım aracıdır. Özellikle çok sayfalı işlerde başarılıdır. Photoshop ve Illustrator ile uyumludur. Metin ve grafikleri ölçeklendirmek ve kaydırmak, eğimli doldurma ve çizgileri kullanmak için avantaj sağlar.

  Adobe Illustrator

  Özellikle baskı grafiğinde çok önemli bir yere sahiptir. Hem Mac OS, hem de Windows sürümleri bulunmakta olup, Adobe Creative Suite paketiyle sunulmaktadır. Paket içinde Photoshop, InDesign ve Acrobat Professional bulunmaktadır. Gelişmiş vektörel çizim özellikleri ile öne çıkar.

  Adobe Fireworks

  Web grafiğinde önemli bir programdır. Açılır pop-up menüler, animasyonlar, güçlü efektler ile görsel donanımı yüksek sayfalar hazırlayabilirsiniz. Macromedya’nın tüm programlarıyla uyum içinde çalışır. Adobe’nin Illustrator, After Effect gibi grafik programlarının dosyalarını da destekler. Dreamweaver ve Flash ile uyumludur.

  Front Page

  Görsel bir HTML editör programıdır. Basit ve kullanışlıdır. Web sayfalarını kısa sürede hazırlamanıza olanak tanır. Front Page programında, hazırladığınız sayfaların web alanında görünümünü browsera ihtiyacınız olmadan görebilirsiniz.

  Swish

  Hareketli animasyonlar hazırlayabileceğiniz bir programdır. Adobe Flash kadar profesyonel bir görünüme sahip olmasa da en az onun kadar etkileyici animasyonlar hazırlanabilir.


   207,    24  Mar  2015 ,   Grafik Tasarım
  Super User

  Website: joomlavi.com

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

  Leave a comment

  Web Tasarım

  Benzersiz site tasarımları, yaratıcı fikirler ve sınırsız hayal gücü ile kurumunuzu ve kendinizi tanıtabilir, reklam gelirlerinizi artırırsınız.

  Grafik Tasarım

  Markanızın logolarında, ürün ambalajlarınızda, broşürlerinizde, kitapçıklarınızda eşsiz grafik tasarımlara için...

  SEO

  Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkmasının yolları, analiz ve takip sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

  İnternet Reklam

  Google adwords ve adsense reklamları ile satışlarınızı artırabilir, hedef kitlenize daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

  Blog En Son Eklenenler

  Neler Yapıyoruz

  Kişilerin internet dünyasındaki yüzlerini oluşturmaya başladığımız ilk günden bu zamana kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Çalışma arkadaşlarımız ile beraber kişi ve kurumların hedeflerine, markalarına, ürünlerine, hizmetlerine yönelik siteler, bannerlar, reklamlar, afişler, grafik tasarımlar ve dahasını hazırladık. Hizmetlerimizden Bazıları:

  • Web Tasarım ve Yazılım
  • Grafik Tasarım - Digital Baskı
  • İçerik Geliştirme (CMS) Sistemleri
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • İnternet Reklamcılığı
  • Logo - Kurumsal Kimlik
  • E-Ticaret Paketleri
  • Sosyal Medya - Online Pazarlama
  • Google Adwords
  • Alanadı Kaydı ve Hosting İşlemleri

  Hakkımızda

  Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

  Twitter

  Bize Ulaşın

  Gsm: +90 (532) 576 3025

  Kayıt Olun

  Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.