• Slide 1

  Hayal Gücünü Zorlayan Grafik Tasarımlar

  Yaratıcı Web Siteleri, Özgün İçerik ve SEO Destek ile
  Rakiplerinizi Geride Bırakın…

 • Slide 2

  Mobil Cihazlara Uyumlu Responsive Tasarımlarla Internette Daha Fazla
  Görünür Olarak, Aylık Web Sitesi Trafiğinizi ve Müşteri Sayınızı Arttırın...

Ays Design

Google'da Birinci Sayfada Çıkmak

Google'da Birinci Sayfada Çıkmak

 • font size
 •  Print
 •  Email
 • (0 votes)

  Google’da ilk sıralarda çıkmak her site sahibinin amacı. Her gün yüzlerce yeni sitenin eklendiği, sayfalarca metin yazıldığı siteler içinden sıyrılarak 1. sayfada yer almak çok kolay değil. Ancak belli kriterlere uyulduğu ve biraz da sabredildiği zaman hayal olmaktan çıkıyor bu durum.

  Google’da ilk sıralarda çıkmak her site sahibinin amacı. Her gün yüzlerce yeni sitenin eklendiği, sayfalarca metin yazıldığı siteler içinden sıyrılarak 1. sayfada yer almak çok kolay değil. Ancak belli kriterlere uyulduğu ve biraz da sabredildiği zaman hayal olmaktan çıkıyor bu durum.

  Her gün yeni haberler, fotoğraflar, videolar ve çeşitli makaleler sitelere giriş yapıyor. Facebook, Twitter, MySpace gibi sosyal ağlarda da paylaşımlar gerçekleştiriliyor. Bunca içerik içinde arama motorları oldukça zor bir iş yapıyorlar aslında. Arama motorlarının dikkatini çekmek için de SEO destek ön plana çıkıyor. Küçük bloglar ve yeni kurulan siteler için arama motoru optimizasyonu gerekli hale geliyor. Google’da birinci sayfada çıkmak isteyenlerin yolu SEO’dan geçiyor.

  Siteleriniz İlk Sıralara Yükselsin!

  Bu işlem için öncelikle sizin de bilinçlenmeniz gerekiyor. İnsanlar Google’da en çok nasıl arama yapar, hangi kelimeler ile arama yapar bunu tespit etmeniz ve makalelerinizi bu sisteme göre hazırlamanız lazım.

  Sonrasında ayakları yere basan içerikler devamlılık sağlayacak güncellemeler ihtiyacınız olan şeyler. Page (Sayfa), Title (Başlıklar), Descreption (Açıklamalar), Keywords (Anahtar Kelimeler) uyumu en sağlam olması gereken özellikler.

  Sayfalarınızdaki içerik ve anahtar kelimelerin uyumu da önemli. Hatta açıklamalarınızın başlıklarla uyması, anahtar kelimelerinizin ise açıklamalarla uyması gerekiyor.

  Bunlar dışında:

  1. 1.Backlink: Siteniz içinde ya da başka web adreslerinde link sahibi olmanız gerekiyor. Kendi kategorinizdeki sitelerden link alarak sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Toplist ve benzeri sitelere ise üye olmamanız gerekiyor. Google bu durumu fark ettiğinde spam almanız an meselesi olur.
  2. 2.Benzersiz ve kaliteli içerik: Makalelerinizin alıntı olmaması demek. Yani özgün içerikler hazırlamalı ve edit yapmamaya özen göstermelisiniz. Copy paste siteler Google’ın azılı düşmanlarından. Site kalitenizi artıran zengin içerikli eşsiz makaleler ile PR değeriniz artacak ve daha çok okuyucuya erişeceksiniz.
  3. 3.Etiketleme: Anahtar kelime olarak adlandırdığımız etiketleme yöntemi ile içerikleriniz zenginleşebilir. Böylece organik hit sayınız da artar, Google sizi üst sıralara taşır. 

   192,    26  Mar  2015 ,   Seo
  Super User

  Website: joomlavi.com

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

  Leave a comment

  Web Tasarım

  Benzersiz site tasarımları, yaratıcı fikirler ve sınırsız hayal gücü ile kurumunuzu ve kendinizi tanıtabilir, reklam gelirlerinizi artırırsınız.

  Grafik Tasarım

  Markanızın logolarında, ürün ambalajlarınızda, broşürlerinizde, kitapçıklarınızda eşsiz grafik tasarımlara için...

  SEO

  Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkmasının yolları, analiz ve takip sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

  İnternet Reklam

  Google adwords ve adsense reklamları ile satışlarınızı artırabilir, hedef kitlenize daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

  Blog En Son Eklenenler

  Neler Yapıyoruz

  Kişilerin internet dünyasındaki yüzlerini oluşturmaya başladığımız ilk günden bu zamana kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Çalışma arkadaşlarımız ile beraber kişi ve kurumların hedeflerine, markalarına, ürünlerine, hizmetlerine yönelik siteler, bannerlar, reklamlar, afişler, grafik tasarımlar ve dahasını hazırladık. Hizmetlerimizden Bazıları:

  • Web Tasarım ve Yazılım
  • Grafik Tasarım - Digital Baskı
  • İçerik Geliştirme (CMS) Sistemleri
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • İnternet Reklamcılığı
  • Logo - Kurumsal Kimlik
  • E-Ticaret Paketleri
  • Sosyal Medya - Online Pazarlama
  • Google Adwords
  • Alanadı Kaydı ve Hosting İşlemleri

  Hakkımızda

  Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

  Twitter

  Bize Ulaşın

  Gsm: +90 (532) 576 3025

  Kayıt Olun

  Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.