• Slide 1

  Hayal Gücünü Zorlayan Grafik Tasarımlar

  Yaratıcı Web Siteleri, Özgün İçerik ve SEO Destek ile
  Rakiplerinizi Geride Bırakın…

 • Slide 2

  Mobil Cihazlara Uyumlu Responsive Tasarımlarla Internette Daha Fazla
  Görünür Olarak, Aylık Web Sitesi Trafiğinizi ve Müşteri Sayınızı Arttırın...

Ays Design

SEO Nedir?

SEO Nedir?

 • font size
 •  Print
 •  Email
 • (0 votes)

  SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu teriminin kısaltılmış halidir. Web sayfalarının, arama motorlarının istediği kriterlere göre düzenlenmesi işidir.

  SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu teriminin kısaltılmış halidir.

  Web sayfalarının, arama motorlarının istediği kriterlere göre düzenlenmesi işidir.

  Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılması gereken bütün uygulamaların karşılığı olan SEO, pek çok değişkene bağlı olarak şekillenir. Mekanik bir süreç gibi gözükse de kişiye uygun içerik sağlama için oldukça önemlidir. Amaç bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcıya en ilgili ve en güvenilir içeriğin gösterilmesini sağlamaktır. SEO da bu anlamda bir web sitesini optimize ederek istenilen anahtar kelimelerde daha üst sıralarda çıkartma eylemi ya da sanatıdır.

  İnternette var var olmak, yükselen grafiklere ve reklam alımlarına sahip olmak isteyen herkesin bu uygulamaya ihtiyacı vardır.

  SEO’nun Temel Bileşenleri

  SEO’da iki ana unsur vardır. Site içi SEO ve site dışı SEO.

  Site Içi SEO

  Sayfalardaki içeriklerin düzgün biçimlendirilmiş olması ve ihtiyacı karşılamasıdır. İçerik yönünden zengin olan ve okunabilirlik sağlayan yazılar kullanıcıları sitede daha uzun süre tutarlar.

  Öncelikle bir başlık belirlenin ve en az 300 kelime olacak şekilde, çok uzun olmayan paragraflarla ve düzgün cümlelerle anlatmak amaçlanmalıdır. Anahtar kelimeler yazı uzunluğuna belirli bir oranda dağıtılmış olmalı ve fazla tekrara düşülmemelidir.

  Konuyla ilgili en az bir resim mutlaka olmalı ve HTML kodunda “title” ve “alt” alanlarında uygun açıklamalar yazılmalıdır.

  Ayrıca site içinde alakalı yazılara link verilmesi de kaliteyi artıracak, arama motorları tarafından fark edilecektir.

  Site Dışı SEO

  Genel olarak sitenize başka siteler tarafından verilen bağlantılar yani backlinklere verilen isimdir. Bir siteye ne kadar çok link verilmişse popülerliği ve güvenilirliği de o kadar yüksektir.

  Ancak fazla link vermek de yapay bir oluşum meydana getirir. Google ve diğer arama motorları bu türden suni avantaj sağlamalara karşı önlemler ve güncellemeler geliştirerek siteleri kapatabiliyorlar.

  Ücretli olarak yapılan bu hizmette dozu ayarlamak oldukça önemli. Bunun da belli kriterleri var. Google SEO Yönergesi ve diğer güvenilir kaynaklarda iyi içeriğe belirli bir zaman sonrasında link geldiği bildiriliyor. Ancak küçük siteler için backlink almak da mümkün. Sosyal medyayı aktif kullanarak forumlarda ve bloglarda yorum yapmak ve misafir yazar olarak başka bloglarda yazı yazmak bu alanda sitenizi destekler.

  Yine de işin profesyonellerinden yardım alabilir SEO destekli site içeriği üreten firmalar ile çalışabilirsiniz. 

   

   


   137,    26  Mar  2015 ,   Seo
  Super User

  Website: joomlavi.com

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

  Leave a comment

  Web Tasarım

  Benzersiz site tasarımları, yaratıcı fikirler ve sınırsız hayal gücü ile kurumunuzu ve kendinizi tanıtabilir, reklam gelirlerinizi artırırsınız.

  Grafik Tasarım

  Markanızın logolarında, ürün ambalajlarınızda, broşürlerinizde, kitapçıklarınızda eşsiz grafik tasarımlara için...

  SEO

  Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkmasının yolları, analiz ve takip sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

  İnternet Reklam

  Google adwords ve adsense reklamları ile satışlarınızı artırabilir, hedef kitlenize daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

  Blog En Son Eklenenler

  Neler Yapıyoruz

  Kişilerin internet dünyasındaki yüzlerini oluşturmaya başladığımız ilk günden bu zamana kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Çalışma arkadaşlarımız ile beraber kişi ve kurumların hedeflerine, markalarına, ürünlerine, hizmetlerine yönelik siteler, bannerlar, reklamlar, afişler, grafik tasarımlar ve dahasını hazırladık. Hizmetlerimizden Bazıları:

  • Web Tasarım ve Yazılım
  • Grafik Tasarım - Digital Baskı
  • İçerik Geliştirme (CMS) Sistemleri
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • İnternet Reklamcılığı
  • Logo - Kurumsal Kimlik
  • E-Ticaret Paketleri
  • Sosyal Medya - Online Pazarlama
  • Google Adwords
  • Alanadı Kaydı ve Hosting İşlemleri

  Hakkımızda

  Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

  Twitter

  Bize Ulaşın

  Gsm: +90 (532) 576 3025

  Kayıt Olun

  Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.