Web Tasarım & Yazılım

İnternetin görsel yüzü olarak tanımlayabileceğimiz web tasarım herhangi bir kurumun ya da kişinin tanıtım, haber verme, bilgi paylaşma gibi amaçlarla oluşturduğu web sitelerinin yapım süreçlerine denir. 21. yüzyılın en büyük yeniliklerinden olan web tasarım ile bilgi alma ve aktarma süreçleri hızlanmış, daha hesaplı ve etkili hale gelmiştir. Görsel ve işitsel araçlar kullanılarak oluşturulan web siteleri internet ağında yerini alarak kişilere ve firmalara kendilerini tanıtma imkanı sağlarlar. Bu süreçte farklı programlar ve imajların kullanılması da web tasarımı oluşturur. Çeşitli kodlara, kurallara trendlere ve programlara sahiptir.

Nasıl Yapılır?

Web tasarımı nasıl yapılır sorunuza birbirinden farklı cevaplar verebiliriz. Öncelikle bu işin oldukça emek istediğini bilmenizde yarar var. Profesyonel anlamda web sitesi yaptırmak istiyorsanız mutlaka işin uzmanına danışmalısınız.

Web sitesi yapılırken öncelikle bir alan adı (domain) almak gerekir. Bu işlemden sonra web sitesini yayınlayabilmek için bir hosting almak gerekir. Gerekli yönlendirmeler yapıldıktan sonra web yazılım ve tasarım aşamalarına geçilir.

Sitenin hangi amaçlarla hazırlanacağı ve sayfa sayıları belirlenir. Banner (üst kısım), background (arka plan) tasarımı, body (orta kısım)tasarımı, footer (alt kısım), logo tasarımı, panel tasarımı gibi aşamalar gerçekleştirilir. Örnek olarak: Ana sayfa, Hakkımızda, Referanslar ve İletişim gibi bölümler eklenir. Eğer bir e- ticaret web sitesi tasarlanmak isteniyorsa ürünler ve ürün kategorileri ile ilgili ayrı bir modül oluşturulmalıdır. Html Kodlama Dili, Php web programlama, Asp web programlama, Aspx web programlama, Ajax Programlama Dili ve Sql bilmek bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır. Tasarımı tamamladıktan sonra da kodlama işlemleri ile site hazır hale getirilir.

İyi Bir Web Tasarım Nasıl Olmalı?

İyi bir web sitesine sahip olmak için öncelikle iyi bir tasarımcı ile çalışmalısınız. Sonrasında:

  • Sade ve ulaşılabilir olmalıdır.
  • Kullanım amacı açık bir şekilde yansıtılmalıdır.
  • Renk kombinasyonları gözü yormamalıdır.
  • Kolay kullanılır olmalıdır.
  • Zararlı yazılımlara karşı korunabilir olmalıdır.
  • İçerikler ihtiyaca yönelik ve kolay anlaşılır olmalıdır.
  • Görseller uygun büyüklükte olmalı ve göze hoş gelmelidir.
  • Tasarım ile site bütünleşmelidir.

Web Siteniz İçin En İyisi!

Siz de kaliteli bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız uygun bir web tasarım firması ya da tasarımcılarla çalışmalısınız. Kendinizi ve firmanızı iyi tanıtacak bir tasarım, içerik, görsel ve teknik destek ile dilediğiniz alanda başarılı olmanız mümkün. Ayrıca SEO destek kriterlerine uygun metinler sizleri Google’da üst sıralara taşıyacağı için görünürlüğünüz, tıklanma oranınız ve reklam alma şansınız artacak. Hem daha çok para kazanacak hem de internet aleminde yerinizi alacaksınız. Yapmanız gereken sadece bir adım atmak!

Hakkımızda

Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

Twitter

Bize Ulaşın

Gsm: +90 (532) 576 3025

Kayıt Olun

Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.