Sosyal Medya - Online Pazarlama

Sosyal medya hayatımızda önemli bir yere sahip. Günlük hayatımıza dair her şeyi sosyal medya üzerinden dostlarımıza, arkadaşlarımıza, sevdiklerimize ve sevmediklerimize ulaştırıyoruz. Gece gezmelerimizi, nişanımızı, düğünümüzü, doğum günümüzü, gezilerimizi sosyal medya araçları ile paylaşıyoruz. Herkes sosyal medya içinde bir şekilde yerini alıyor. Bunun profesyonel anlamda da kullanılması kişi ve kurumlara oldukça faydalı kazançlar sağlamakta.

İnternet kullanıcılarının tamamının yolu sosyal medya araçlarından geçiyor. Özellikle Facebook, Twitter, Google+ gibi kullanıcısı bol, oldukça popüler araçlar ise reklamları, video özellikleri, sunumları ve içerikleri ile hedefe ulaşmada nokta atışı yapılmasını sağlıyor. Peki bu araçların genel olarak özellikleri neler ve nasıl kullanılıyorlar? Size birkaç ipucu verelim. Reklam dünyasının yeni silahları olan arama motorları ve sosyal medya araçları ile ürün satışları, tanıtımlar, hizmet artışları ve duyuru sistemleri oldukça gelişiyor.

Genel olarak sosyal medya hizmetleri:

Analiz & Strateji

Hedef kitle analiz edilerek markanızın doğru bir şekilde tanıtımı sağlanıyor. Bu da Sosyal Medya Pazarlama Stratejisinin temelini oluşturuyor.

İçerik Yönetimi

Tüketiciye yönelik içerik hazırlanıp paylaşılıyor. Metinler ihtiyaca yönelik, özgün, öz ve keyif verici oluyor. İçerikler ön plana çıkarılıyor. Önemli günler, kampanyalar ve indirimler için özel içerik oluşturuluyor.

Reklam

  • Facebook, Google+, Twitter ve Pinterest üzerinde kurumsal profiller yönetiliyor.
  • Gerekli paylaşımlarla takipçi sayıları doğal olarak artırılıyor.
  • Reklamlarınız optimize edilerek doğru hedeflerde paylaşılıyor.
  • Sosyal medya ve internete verilen reklamlar ölçülebilir oluyor ve analizleri yapılıyor.
  • Etkin reklam stratejileri geliştiriliyor.
  • Web siteleri sosyal medyada paylaşılmaya uygun hale getiriliyor.

Optimizasyon

Markanın sosyal medyadaki faaliyetlerini sürdürebilmesi için hesaplar sürekli olarak optimize ediliyor. SEO ile sitelerin ilk sıralara çıkması için destek verilir. Böylelikle daha geniş kitlelere ulaşılmış, reklam ve ürün gelirleri artırılmış olur.

Hakkımızda

Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

Twitter

Bize Ulaşın

Gsm: +90 (532) 576 3025

Kayıt Olun

Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.