Google Adwords

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir.

Google'ın gelirlerinin yaklaşık %90'nını oluşturan bu sistem kullanıcıların reklamlarını yayınlar. Yazılı, resim, video içeren veya hareketli reklamlardır.

Google reklamlarında ücretlendirme tıklama başına maliyet ile gerçekleşir. Reklamlar isteğe göre ülke ve şehir seçimi ile ayarlanabilir. Ayrıca reklamların gösterileceği gün ve saat aralığı belirlenebilir, reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi demografik özellikler de ayarlanabilir.

Nasıl Kullanılır?

Google adwords reklamları reklam verenlerin anahtar kelime arasından Google’da arama yapılırken kendileri ile en alakalı olabilecek sonuçları seçmeleri ile gerçekleşmektedir. Reklamlar verilen teklife göre sonuç sayfalarında yer alan organik sonuçların hemen üzerinde sarı renkli kutular içerisinde veya sayfanın sağ tarafında çıkmaktadır.

Kurumun ve kuruluşun reklamı sonuç sayfasında çıkarsa ve arama yapan kişi bu reklama tıklarsa, reklam veren tıklama başına anlaşılan teklif tutarınca ödeme yapar. Reklam veren kişiler arama motorlarında görünmek için değil ziyaretçiler reklamlarına tıklayarak ana sayfalarına trafik olduğunda ödeme yaparlar.

Kelime için ödenecek miktar aynı anahtar kelime için diğer firmaların vereceği fiyat tekliflerine göre belirlenmektedir. Google ağında yaralan sonuçlarla seçilen anahtar kelimenin ne kadar alakalı olduğu da sonucu etkilemektedir.

Para Kazanmanın Kısa Yolu!

Günümüzün hem reklam hem de para kazanma aracı olan Google, firmalar ve kurumlar tarafından daha akıllıca kullanılıyor. Siz de Adwords reklamları ile AOL, EarthLink, HowStuffWorks, & Blogger dahil olmak üzere farklı arama sitelerinde kendinizi tanıtabilirsiniz.

Geniş bir kitleye ulaşarak isminizin duyulmasını sağlayabilirsiniz. Bu basit yöntemle reklamınızın hangi anahtar kelimeler için yapılan aramalarda görüntüleneceğini belirler ve her bir tıklama için ödemeyi arzu ettiğiniz maksimum miktarı seçebilirsiniz. Böylelikle kazançlarınızı da artırmış olursunuz.

Şimdi Reklamlar!

Para kazanmak ve reklamınızın tıklanmasını sağlamak için elbette Google Adwords çalışma sistemini iyice anlamalısınız. İçeriklerinizin ve tanıtımlarınızın anahtar kelimelerle tamamen alakalı olması yararınıza olacak. Ayrıca kelimeler ne kadar çok aranırsa reklamlarınız ödüllendirilecek ve üst sıralara çıkacaksınız.

İyi performans gösteren, kaliteli ve alakalı reklamlar daha çok tıklanacağından görünülürlüğünüz artacak ve daha çok kazanacaksınız. Gelin siz de bu kolay yolu bir deneyin!

Hakkımızda

Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

Twitter

Bize Ulaşın

Gsm: +90 (532) 576 3025

Kayıt Olun

Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.