E – Ticaret Hizmetleri

Çağımızın en iyi ve büyük yatırım araçlarından biri olan e-ticaret siteleri kişi ve kurumlara sanal bir mağaza açma ve ürünlerini binlerce kullanıcıya ulaştırma imkanı sağlıyor. Sadece tek bir site ile dünyanın öbür ucuna ulaşabiliyor, reklamınızı yapabiliyor, satışınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Kredi kartı ve kargo sistemi ile farklı kuruluşlarla da iş birliği sağlıyor, uzaktan satış fırsatı ile kişilerin mağazalarda yorulmasından ziyade evlerinde rahatça alışveriş yapmalarına olanak tanınıyor.

Bir nevi müşteri temsilcisi görevi gören bu e-ticaret siteleri binlerce kişinin anında dilediği hizmete ulaşmasını sağlıyor. Saymakla bitmeyecek bu avantajlardan yararlanmak için öncelikle bir e-ticaret yazılımına, sonrasında hedef kitleye yönelik strateji hazırlamaya ihtiyaç duyuluyor. Ürün ve hizmete göre hazırlanan sitelerin içerik ve SEO uygulamaları gerçekleştirildikten sonra Google, Facebook gibi önemli sitelerde reklam çalışmaları yapmak gerekiyor. Böylelikle geniş kitlelere ulaşmak daha kolay oluyor.

E-Ticaret Yazılımının Güvenliği

SSL (Security Server Licence) Sertifikası sayesinde sitenizdeki trafiği ölçebilirsiniz. Satış yapmadan önce herhangi bir banka ile anlaşma aşamanızda sanal pos hizmeti için sizden SSL Sertifikası almanız istenecek. Güvenlik açısından sitenizin herhangi bir sorunu olmadığı ve farklı izinlere sahip olduğunu belgelemeniz gerekecek.

E- Ticaretin Olmazsa Olmazları

Değişen alım ve satım kriterlerine göre internet üzerinden satış ve mağaza açma fikri bir çok girişimci ve işletmecinin gündeminde şu sıralar. Günümüzde e-ticaret siteleri üzerinden yılda 10 milyar TL ve üzeri alışveriş gerçekleştirilmesi bunun en büyük nedeni. Kolay ulaşılabilir olması, her kesim tarafından kullanılabilmesi, gerekse her türlü sosyal ve ticari faaliyetin yapılabilirliğine izin vermesi nedeniyle oldukça revaçta.

Online mağazacılık da denilen bu sistemle bir kaç saat içinde mağaza oluşturup, birkaç gün içinde de müşterilerin ziyaretine açmak mümkün hale gelmiştir. Siz de e-ticaret sitesi açmak isterseniz kullanışlı bir adrese sahip olmak için birkaç uygulama yaptırmalısınız. Bunlar:

  • Site trafiği,
  • site güvenliği ,
  • online ödeme sistemleri ,
  • dijital pazarlama,
  • kargo ve lojistik hizmetleri ,
  • SEO, 
  • sosyal medya,
  • adwords

Bu kavramları sıklıkla duyacak ve ihtiyacınız dahilinde kullanacaksınız. Adwords’e reklam verecek, SEO ile sitelerinizi üst sıralara taşıyacak, online ödeme sisteminizi hızlandıracak, sosyal medyada kendinizi tanıtacak ve site trafiğinizi ölçebileceksiniz. Böylelikle daha çok satış yapacaksınız. 

Hakkımızda

Ay design olarak bugüne kadar başarılı web ve grafik tasarımlarına imza attık. Bunu da yenilikçi ve güçlü vizyonumuzdan aldık. Amacımız sizleri başarıya taşıyacak bireysel ve kurumsal sitelerin, tasarımların... DEVAMI >>

Twitter

Bize Ulaşın

Gsm: +90 (532) 576 3025

Kayıt Olun

Kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak için hemen kayıt olun.